Kdo jsme

Mopíci si hrají

Mladí ochránci přírody (MOP) je veřejně prospěšný spolek s celostátní působností v oblasti „práce s dětmi a mládeží“ a staráme se proto o všechny mladé lidi s kladným vztahem k přírodě v celé České republice.
Proto každému, kdo chce přírodu nejen poznávat, ale i trochu jí pomáhat a to jednotlivci i jakémukoliv kolektivu (hlavně však těm „našim mopíkům“), nabízíme mnoho různých činností (aktivit, námětů pro samostatnou práci, soutěží,… ale i finanční pomoc, metodické materiály,…).
Ve své činnosti se řídíme zásadou maximální otevřenosti a proto tedy „spolupracujeme s každým, kdo chce spolupracovat s námi a splňuje určité minimální podmínky“.

Mopíci se učíBuďte klidní, naším cílem nejsou fanatičtí ekologové, zarputilí ochranáři ani akademičtí přírodozpytci. Pokud si každé dítě odnese do života příznivý vztah k přírodě a životnímu prostředí, kladný postoj ke všemu živému a vyvážený přístup k civilizaci, budeme spokojeni.
„Každé dítě by mělo mít svůj vlastní svět, kde jsou bábovičky z písku, luční kobylky, vodní brouci, pulci, žáby, motýli, lesní jahody, třešně, žaludy, kaštany, lezení po stromech, brouzdání se potokem, lekníny, veverky, netopýři, včely, morčata, štěňata, strniště, smrkové šišky, oblázky, písek, hadi, borůvky a sršni; a každé dítě, které o tento svět přijde, zároveň přijde i o nejlepší zdroj své výchovy. Tím, že se s jednotlivými složkami tohoto světa seznámí, dostane se do styku s vnitřní harmonií přírody. Toto poučení je nenásilné, přirozené a celistvé.“ (Luther Burbank (1849 – 1926) v knize „Zdokonalování lidské rostliny“)

Pokud se o nás chcete dozvědět více, základní informace naleznete právě na této poměrně košaté internetové presentaci. A chcete-li se dozvědět „vše“ (a pokud vám navíc příroda není lhostejná), přijměte naši podanou ruku a přijďte mezi nás.