Kvalifikace

Kvalifikace

Bez důkladných znalostí nemůže vedoucí seriózně a dlouhodobě působit v oblasti mimoškolní práce s dětmi a mládeží. Kvalifikaci (a to především vedoucích našich MOPíků) považujeme za téměř zásadní pro kvalitní činnost. Proto organizujeme několik forem získávání a zvyšování odborných znalostí všech, kteří dobrovolně pracují s dětmi při mimoškolních aktivitách.

Hlavní vedoucí táborů

Kurz akreditovaný MŠMT je určen zejména vážným zájemcům o odborně náročnou práci s dětským mimoškolním kolektivem. Z odborného hlediska se kurz sestává ze 6 oblastí:

Kurz je zahájen několikadenním soustředěním (zpravidla v říjnu), kde ja každé oblasti věnován půlden až jeden seminární den. Je určen pro 18leté a starší, především vedoucí MOPíků (popř. táborů). Všichni účastníci získají 5 učebních příruček. Následují zkoušky. Mladí ochránci přírody vlastní pro tuto oblast akreditaci MŠMT. Nejbližší kurz bude nejspíše v prosinci 2021.

Vstupní kvalifikace

Kurz vstupní kvalifikace je určen mladým lidem ve věku 14 – 18 let, kteří chtějí začít pracovat s dětmi a chtějí pro tuto funkci získat nezbytnou teorii a praxi. Jde o odlehčenou verzi „velké kvalifikace“ se zaměřením na praktické zkušenosti. Za určitých podmínek může kurz realizovat každý Kámen. Kurzy mají různou formu, ať již jako víkendové akce či týdenní soustředění. Pro kurzy jsou využívány stejné učební texty jako pro „velkou kvalifikaci“.

Mladí ochránci přírody pořádají kurzy Vstupní kvalifikace Výzva s frekvencí cca jednou za 3 roky – to je zhruba doba za kterou se sejde cca 15–20 zájemců. Nejbližší kurz bude dle počtu zájemců v roce 2020.

Informace o kurzech VÝZVA najdete na adrese http://vyzva.emop.cz