Organizace her

Trocha nápadů a námětů pro organizátory.

Fáborky na stromech

Na táborech se často pořádají závody v lese, kdy je trať značena barevnými fáborky na stromech. Nic proti, ale u vyspělejších kolektivů je to příliš primitivní značení, které rozhodně netrénuje pozorovací schopnosti. Proto raději používají ke stejnému účelu hnědou bavlnku (všimnout si ji ve smrkovém lese omotanou kolem kmene není vůbec snadné) či kousek cizí kůry připevněné na kmenu stromu.

Dopingová kontrola

K tomuto krutému žertu (ano, tato hrátka dokáže vzbudit silné emoce…) jsou potřeba obaly od kindervajíček (cca 1,5× více než je dětí) a odpovídající počet kuliček (90% zelených + 10% červených) uzavřených ve vajíčku.
Jde o toto: po nějaké náročnější soutěži a těsně před vyhlášením výsledků prohlásíme, že ještě musí proběhnout antidopingová kontrola, t.j. zda někdo před či během soutěže nepožil nedovolená povzbuzovadla (např. čokoládu, bonbony,…). Každé dítě si proto naslepo (ze sáčku, z hrnce,…) vybere jakékoliv vajíčko a pak se vajíčka najednou otevřou.
Kdo bude mít červenou kuličku, ten bude prohlášen za dopujícího podvodníka a bude ve výsledku nějak postižen (diskvalifikován, pokles umístění o 1 místo, strženy body,…). Držitelé zelených kuliček budou prohlášeni za nedopující.
Tento žertík jsme vyzkoušeli pouze jednou (ač se ho později ti méně úspěšní stále dožadovali) a v oddílových tradicích ještě dlouho žil jako zdroj vtípků.
A proč vůbec? Aby se i jasní favorité naučili prohrávat.